Wyzwanie Pisarskie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Powitania!

3 posters

Go down

Powitania! Empty Powitania!

Post by Bea Wed Mar 10, 2021 7:03 pm

Przybysze, przedstawcie się tutaj.
Bea
Bea
Admin

View user profile https://wyzwanie-pisarskie.forumieren.de

Back to top Go down

Powitania! Empty Re: Powitania!

Post by Amti Wed Mar 17, 2021 11:43 pm

To może ja zacznę...

Cześć, jestem Amti Smile

Nie mam za sobą (cóż, żeby być dokładnym to również ani przed ani koło siebie;)) żadnej wielkiej kariery pisarskiej, ale od zawsze lubiłam słowa. Kiedyś uwielbiałam prowadzić bloga (zanim stało się to modne), wypracowania nie były dla mnie nigdy problemem, uczestniczyłam w różnych przedstawieniach, kółku teatralnym (czasami pomagając też coś do nich tworzyć, ale nic wielkiego), pisałam też wiersze. Kilka moich prac (zarówno poezji jak i prozy) nawet zdobyło gdzieś jakieś barzo lokalne wyróżnienia, czy nagrody Smile Udzielałam się sporo na kilku forach (książkowym, fanfikowym, poetyckim)... ale to było dawno temu Razz

W miarę upływania czasu jednak jakoś co raz trudniej było/jest mi zebrać się i chociaż czasami dalej mnie kusi, żeby coś stworzyć, coś przelać na papier odkładam to w nieskończoność i rzadko udaje mi się zmotywować. W końcu zaczęłam mieć wrażenie, że cofam się w rozwoju, mój język i stylistyka stają się co raz boższe i w ogóle "odumiejam" Razz się pisać.

Dlatego cieszę się na tę inicjatywę i to forum - mam nadzieję, że stanie się ono fajną motywacją i okazją do robienia tego, co wszyscy lubimy Smile

Amti

View user profile

Magda Skowron likes this post

Back to top Go down

Post by Bea Tue Mar 23, 2021 8:43 pm

Cześć Amti, często tu bywasz? Wink

Wszyscy mnie tu znacie, ale może nie wszyscy wiecie, że swoją pierwszą powieść zaczęłam pisać w wieku 5 lat. Nazywała się "Opowieści babci Rozalii" i była mocno inspirowana "Anią z Zielonego Wzgórza". Opowiadała o dwóch małych dziewczynkach, które pomagają starszej pani i przy okazji odkrywają jej przeszłość np. grzebiąc w kufrach pełnych starych sukien na strychu.

Od czasów tamtego pamiętnego dzieła napisałam jeszcze kilka innych powieści, w tym obowiązkową nastoletnią trylogię ze smokami, tajemniczym przeznaczeniem i scenami batalistycznymi. Wysłałam nawet ten utwór do wydawnictwa SUPERnowa wraz z własnoręcznie wyrysowaną mapą. Niestety recenzent nie poznał się na moim talencie i nie zostałam polskim Christopherem Paolinim. Podobno wartość merytoryczna mojej trylogii była zbyt niska. Musiałam poszukać w słowniku, co to znaczy "merytoryczna", bo miałam w tamtym momencie 11 lat. Pierwsze koty za płoty, jak to mawiają.

I tak zbieram się od dwudziestu paru lat, żeby zabrać się poważnie za fantasy raz jeszcze, ale syndrom oszusta mnie paraliżuje. Ciągle mi się wydaje, że za mało wiem, za mało umiem, żeby stworzyć coś sensownego. Dlatego postanowiłam wziąć ten syndrom podstępem i napisać na początek coś bezsensownego Wink Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się tu dobrze bawić!
Bea
Bea
Admin

View user profile https://wyzwanie-pisarskie.forumieren.de

Magda Skowron likes this post

Back to top Go down

Post by Magda Skowron Wed Mar 24, 2021 9:50 am

Hej,
jestem Magda Smile Mam 33 lata, choć umysłowo mój zakres wiekowy ma większą rozpiętość - zależnie od sytuacji bywam dzieciuchem lub nazbyt poważną, starszą Panią. Czasami jednak uda mi się bardziej wcelować w swój wiek Wink

W dzieciństwie chciałam zostać Pisarką lub Psychologiem. Moje pierwsze świadome podejście do pisania to gdzieś w okolicy 8 lat. Niestety popełniłam wtedy opowieść wzorowaną na innej, o jakiejś dziewczynce w lesie. Piszę niestety, bo ta opowieść przeraziła moją Rodzinę, dlatego zarzuciłam pomysł z pisaniem na jakiś czas.
Jednak coś mnie do tego dalej ciągnęło, dlatego potem tworzyłam jeszcze komiksy, bloga, wiersze, opowiadania dla dzieci, czy wreszcie młodzieżową powieść. Te dwie ostatnie rzeczy pozostały niedokończone, jednak przesłałam je kiedyś do jakiegoś Wydawnictwa, żeby dowiedzieć się czy to w ogóle ma sens. Okazało się, że młodzieżowa powieść o zblazowanym młodzieńcu miała potencjał ale nigdy jej nie dokończyłam. (Niech żyje prokrastynacja i brak wiary w siebie!)

Po dziecięcych marzeniach o pisaniu, na jakieś 10 lat zostałam Grafikiem 2D oraz projektantką UI i UX. Potem przebranżowiłam się na Testera. Ma to o tyle znaczenie, że od zawsze lubiłam kreatywne rzeczy, dlatego zaczęłam tęsknić za zadaniami tego typu. Zapisałam się na studia z Filmoznawstwa i Wiedzy o Nowych Mediach i zaczęłam zastanawiać się nad jakimś kursem ze scenopisarstwa, kiedy zobaczyłam ogłoszenie Beaty o tym forum. Bardzo mnie to ucieszyło, bo pomyślałam, że może jest to dobry moment na rozruszanie pisarskiej wyobraźni Smile

Magda Skowron

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top